Chata Králik je ideálne miesto pre rodinnú rekreáciu aj s deťmi počas celého roka, ktorá Vás zaujme svojou rodinnou atmosférou a  rozmanitou okolitou prírodou. Nachádza sa v stredisku Skalka nad Kremnicou v tichom, lesnom prostredí vo výške 1.185 m.n.m. Vkusne zariadené izby spolu s nádhernou prírodou, príjemným prostredím a relaxom Vám poskytnú dočasný domov v priebehu celého roka.

Stredisko Skalka poskytuje ideálne podmienky pre bežecké a zjazdové lyžovanie, in-line korčuľovanie, pešiu turistiku či cykloturistiku s dobre značenými trasami. V Kremnických vrchoch je viac ako 50km kvalitne upravovaných lyžiarskych bežeckých tratí, pričom v centre strediska Skalka dominujú trate 2 x 5 km s certifikátom pre medzinárodné preteky. Stredisko Skalka ponúka umelo zasnežované zjazdovky a nočné lyžovanie. V bezprostrednej blízkosti chaty Králik sa nachádza 1,3 km dlhá trať Pláne (Frajungy) a medzinárodná turistická trasa E8.

Stredisko Skalka má k dispozícii aj nové Relax Centrum, ktoré ponúka bazén s protiprúdom, sauny, squash, posilňovňu, bowling a viacúčelovú halu pre loptové hry. V blízkosti Relax Centra sa nachádza asfaltová in-line dráha s osvetlením určená pre kolieskové korčule, kolobežky a lyže. K dispozícii sú aj ihriská s rôznym povrchom pre tenis, volejbal a basketbal.

Banské mesto Kremnica vzdialené 10km ponúka množstvo historických pamiatok a termálne kúpalisko Katarína.